Pirmasis Kaune industrinių ekskursijų ciklas

icon
apie 2 val.
icon
20-30 asmenų
icon
nuo 16 metų

Kuo susijusi Belgija ir Petrašiūnai? Ar išliko tarpukario architektūros ar įrenginių Petrašiūnų elektrinėje, kurią II pasaulinio karo metais atsitraukdami vokiečiai susprogdino? Kodėl elektrinė statyta ant Nemuno kranto? Kas buvo „artimiausias“ jos kaimynas? Kodėl šis objektas vadinamas elektrine, nors jame elektra dabar negaminama? Kokioje temperatūroje dega biokuras? Kodėl katilą šilumininkai vadina arbatinuku, o biokurą – čipsais? Kaip šiluma atkeliauja iki jūsų namų?

Atsakymus į šiuos klausimus ir daugelį kitų istorinių ir technologinių įdomybių papasakos VšĮ „Unikalus paveldas“ ir „Gražinkime Kauną” profesionalūs gidai Jonas Oškinis ir Deimantas Ramanauskas bei „Kauno energijos“ Gamybos skyriaus vadovas Ernestas Verikas, inžinieriai Martynas Česnauskas, Laurynas Stagis.


SVARBI INFORMACIJA APIE RENGINĮ:

* Pirmasis Kaune industrinių ekskursijų ciklas vyks Petrašiūnų elektrinėje (Jėgainės g. 12, 52489 Kaunas).
* Ekskursijos yra nemokamos, tačiau dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija. Kviečiame būti atsakingais ir registruotis tik jei tikrai atvyksite.
* Ekskursijos trukmė: apie 2 val.
* Dalyvių grupė: 20-30 asmenų.
* Dalyvių amžius: nuo 16 metų (su lydinčiu suaugusiu asmeniu).
* Gidai lankytojus pasitiks prie įėjimo vartų.
* Jūsų patogumui šalia yra automobilių stovėjimo aikštelė.
* Filmuoti ar fotografuoti vaizdus lauke ir gamybinėse patalpose – leidžiama. Filmuoti ar fotografuoti administracinėse patalpose bei darbuotojus leidžiama tik gavus sutikimą.
* Ekskursijos nėra pritaikytos individualius judėjimo poreikius turintiems asmenims.
Ekskursijas organizuoja: „Kauno energija“. Partneriai: VšĮ „Unikalus paveldas“, VšĮ „Gražinkime Kauną”, Kauno miesto savivaldybė.
* Į ekskursijas kviečiančioje medžiagoje panaudotas Iljos Jasvoino (teisių turėtojas Kauno miesto muziejus) nuotraukos fragmentas.