Fotoparoda „Energijos srautas“

icon
Petrašiūnų elektrinėje
icon
2023 m. rugpjūčio 3-27 dienomis

Festivalio „Transformacijos“ lankytojus Petrašiūnų elektrinės lauko erdvėse pasitiko paroda „Energijos srautas“, kurioje eksponuojami „Kauno energijos“ inicijuoto fotokonkurso finalininkų darbai.

Konkurso dalyviams kelta užduotis – laisva energijos transformacijos, šilumos temų interpretacija. Mėgėjai ir profesionalai pateikė daugiau nei 120 fotografijų. Kai kurie fotografai savo kadrą medžiojo vaikščiodami po Petrašiūnų elektrinę ir kitus industrinius objektus, kiti įkvėpimo ieškojo gamtos reiškiniuose, buityje, miesto judėjime ar net žvejyboje.

‍Finalininkus ir nugalėtojus rinko autoritetinga komisija: pripažinti fotomenininkai Gintaras Česonis, Andrius Repšys, Narimantas Šerkšnys, Alfredas Pliadis ir „Kauno energijos“ atstovas.

‍Pirmoji vieta atiteko Andriui Aleksandravičiui už fotografiją „Rytas“, antroji vieta – Jokūbui Šablinskui už „Neįdarbintą garą“, trečioji vieta – Linui Andriekui už „Keliaujančią energiją“.

Publikos simpatijos (daugiausiai patiktukų sulaukusios fotografijos „Kauno energijos“ feisbuko paskyroje) atiteko Linui Andriekui už „Keliaunančią energiją“, Vladyslav Suchkov už „Cycle Energy“ ir Jokūbui Šablinskui už „Neįdarbintą garą“.

Fotokonkurso finalininkai:

Andrius Aleksandravičius, RYTAS

Linas Andriekus, KELIAUJANTI ENERGIJA

Vigmantas Balevičius, CHEMINĖ ENERGIJA VIRSTA KINETINE

Edita Baltrėnaitė, BE PAVADINIMO

Algimantas Barzdžius, BE PAVADINIMO

Gintarė Daknytė, SAITAI

Arvydas Danila, ENERGIJOS BUVEINĖ / ENERGIJOS VIRSMAS / PASKIRTIES VIETA

Audra Jakušovienė, ĄŽUOLO ŠVIESA

Birutė Karvelienė, UGNIES ENERGIJA

Aurėja Karvelytė, ŠOKIRUOJANTI ŠVIESOS SPINDULIUOTĖ

Nerijus Mikučionis, VAIVORYKŠTĖ, KAUNAS

Donatas Pranckevičius, ĮSIJUNGĖ

Jokūbas Šablinskas, NEĮDARBINTAS GARAS

Tomas Toleikis, AUKSINĖ ŠILUMA / MEDIS ŠILDO

Vladyslav Suchkov, CYCLE ENERGY / SUNSET REFLECTION

Konkurso iniciatorė „Kauno energija“. Partneriai – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius, VšĮ „Like Lithuania“, Kauno miesto savivaldybė.