Šiuolaikinio meno instaliacija Petrašiūnų elektrinėje „Lengvai pakylėtas slėgis“

icon
Petrašiūnų elektrinėje
icon
2023 m. rugpjūčio 18-20 dienomis
icon
40-60 min
icon
30-40 asmenų
icon
nuo 16 metų
icon
Registracija baigta (LAISVŲ VIETŲ NEBĖRA)

Rugpjūčio 18–20 dienomis daugiau nei 90 metų skaičiuojanti Petrašiūnų elektrinė savo duris atveria šiuolaikinio meno kūrėjų interpretacijoms.

Niūrias industrines patalpas užliejo garso, šviesų ir aplinkos objektų sinergija. Čia įsikūrė per kelis pastato aukštus nusidriekusi instaliacija „Lengvai pakylėtas slėgis“.

Viena iš pagrindinių instaliacijos idėjų – įdėmiai žvelgti į jėgaines aplinką, joje esančias detales, inžinerinius elementus, jėgainėje vykstančius procesus ir visą tai išryškinti – tai vietos specifikos instaliacija, kai kūrinys iš esmės ir yra aplinka.

Ši instaliacija inspiruota su termo energija susijusių procesų ir būsenų – nuo kietų, birių dalelių, iki garų. Virš 30 kubinių metrų biokuro, rūke skęstantys inžineriniai elementai ir 17 metrų aukščio panorama – industrinės jėgainės erdvės transformavosi į įspūdingą scenografiją, kurią aplankė virš 3 tūkst. žmonių.

Daugiau apie instaliaciją sužinoti ir pamatyti nuotraukas galite ČIA, video klipą rasite ČIA.

Kūrinio autoriai – menininkas Jurgis Paškevičius, garso inžinierius, kompozitorius Antanas Dombrovskij bei šviesų dailininkas Julius Kuršis.


SVARBI INFORMACIJA APIE RENGINĮ:

* Renginys vyks: 2023 m. rugpjūčio 18-20 dienomis Petrašiūnų šiluminėje elektrinėje, Jėgainės g. 12, Kaunas.

* Programos trukmė: 30 min.
* Dalyviai privalės dėvėti šalmus (bus išduodami prie įėjimo) ir bus įleidžiami iki 40 asmenų grupėmis su lydinčiu asmeniu.

* Asmenys įleidžiami nuo 16 metų (su lydinčiu suaugusiu asmeniu).

* Renginys yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas ir būtina išankstinė registracija.

* Atsižvelgiant kad renginio teritorijoje automobilių aikštelė yra nedidelė, rekomenduojame atvykti kitomis transporto priemonėmis, kaip, viešasis transportas, dviračiai, paspirtukai, arba pasirūpinti parkavimo vieta aplinkui esančiose automobilių aikštelėse.

* Filmuoti ar fotografuoti vaizdus lauke ir gamybinėse patalpose yra leidžiama.

* Filmuoti ar fotografuoti administracinėse patalpose bei darbuotojus leidžiama tik gavus sutikimą.

* Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

* Renginio patalpos nėra pritaikytos individualius judėjimo poreikius turintiems asmenims.

Renginį organizuoja „Kauno energija“ ir kūrybinė komanda „Salto“.

Atvykimo planas.